Avram Barokas Koşusu’nu Ardaşah kazandı 2003 yılında aramızdan ayrılan, Kulübümüz Asli Üyesi ve milli basketbolcu Avram Barokas anısına düzenlenen koşu, 7 Ağustos Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.
3 yaşlı 9 safkan İngiliz tayının katılım gösterdiği Avram Barokas Koşusu (KV-8/S), 1600 metre mesafe üzerinden çim pistte koşuldu. Murat Yıldız’ın sahibi olduğu, Mahmut Çadırcı yetiştirmesi Ardaşah (Perfecto - Jet Set / Marlin) jokeyi Akın Sözen idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak koşuyu kazanan isim oldu. Osman İpek tarafından antrene edilen doru erkek tay, son startı olan Utku Doğdu Koşusu’nu (KV-7) da galibiyetle tamamlamıştı.
Kazanan safkanın ardında ikincilik Demirkurt (Dutyfree - Divine Life / Divine Light) isimli tayın olurken, onun içindeki Fırat Ateşi (Luxor - Shanti / Monsun) ise üçüncülükte yer aldı. Dış kulvardan gelen Quante Volte (Luxor - Alfunun / Sadler’s Wells) son metrelerde dördüncülüğe girerken, Handsome Hero (Rajsaman - Infinitely / Fantastic Light) da yarışı beşinci tamamladı.
Ardaşah için koşudaki bitiriş derecesi 1.36.03 olarak kayıtlara geçti, farklarsa 3 Boy - 1/2 Boy - 1,5 Boy - Boyun şeklinde oluştu.
Avram Barokas
|