Adnan Menderes Koşusu'nu
1950 - 1960 yılları arasında Başbakanlık görevinde bulunan, Kulübümüzün kuruluşunda da önemli katkılar sağlayan devlet adamı ve siyasetçi merhum Adnan Menderes adına düzenlenen G2 koşu, 20 Mayıs Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesi olarak saat 16.30'da gerçekleşti.
4+ yaşlı safkan İngiliz
atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 1600 metre mesafe üzerinden
çim pistte yapıldı.
2023 yılı Adnan Menderes Koşusu'nu,
Musa Özdemir'in sahibi olduğu,
Nimet Arif Kurtel tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise
Batuhan Ay'ın üstlendiği 4 yaşındaki doru erkek safkan
Aegean Finale (Not
This Time -
Final Sense /
Street Sense) jokeyi
Halis Karataş idaresinde kazandı. 9 safkanın katıldığı koşuda ikinciliği, Mehmet Akyavuz idaresindeki Grasyas (Lion Heart - White Lady / Okawango) elde ederken, Bright Hope (Torok - Tory Brae Lulu / Hurricane Run) Ayhan Kurşun ile üçüncü, Ahmet Çelik ile bu önemli koşuda boy gösteren Zala Bey (Agresivo - Automatic Control / Al's Theatre) dördüncü ve Malkoçhan (Talip Han - Always Runner / Always A Classic) isimli safkan da Vedat Abiş ile beşinci oldu.
Yarışın galibi Aegean
Finale için
bitiriş derecesi 1.34.08 olurken, farklar ise 2,5 Boy - 3,5 Boy -
Baş - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı. ADNAN MENDERES
|