Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı Koşusu'nu Tanerhan kazandı Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi adına bu yıl 12’ncisi düzenlenen koşu (Şartlı-5), 22 Mayıs Pazartesi akşamı Şanlıurfa Hipodromu'nda saat 20.00'de gerçekleşti. 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 2000 metre mesafe üzerinden kum pistte yapıldı.
Koşuyu, jokeyi Necmi Altın ile start alan, Muhammet Felhan'ın sahibi ve Fatma Dilek Gül'ün de yetiştiricisi olduğu Tanerhan (Scarface - Pepper Blossom / Big Shuffle) kazandı. Muhammed Karalı'nın antrene ettiği 5 yaşındaki doru iğdiş at bu galibiyetiyle kariyerindeki 9'uncu birinciliğini elde etmiş oldu.
13 safkanın katıldığı koşuda Rising Man (Mendip - Midas Life / Bin Ajwaad) ikinci olurken, Silver Cloud (Approve - Rain Goddess / Green Gönen) üçüncü, Güven Han (Kaneko - Kaya Busesi / Green Gönen) dördüncü ve Beauty Sun (Toccet - Beauty Mida / Karabeyhan) da beşinci oldu. Yarışın galibi Tanerhan için bitiriş derecesi 2.12.68 olurken, farklar ise 8 Boy - 1,5 Boy - 3 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı. Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı
Harran Üniversitesi
Veteriner Fakültesi, Bakanlar Kurulu’nun 95 / 7044 sayılı kararı ile
1995 yılında kurulmuştur. Eğitim öğretim faaliyetlerine Yenişehir
Yerleşkesi’nde başlayan fakülte, 2010 yılından itibaren Eyyübiye
Yerleşkesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Harran Üniversitesi
Veteriner Fakültesi Hayvan hastanesi 2021 yılı Ekim ayı itibariyle
bölgedeki tüm hayvan türleri için hizmet verebilen tek hayvan
hastanesidir. Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi, hayvan sağlığı
hizmetlerinin yanı sıra, sahip olduğu akademik kadrosu ve
laboratuvarları ile hayvan yetiştiriciliği, hayvan ıslahı ve gıda
güvenliği alanlarında hizmetlerini sürdürmektedir. |