M. Reşat Aksoy Koşusu'nu Dörtnalbeyi kazandı Merhum atçı ve yetiştiricilerimizden M. Reşat Aksoy adına düzenlenen mücadele, (KV-7/DHÖW) 25 Mart Pazartesi akşamı Şanlıurfa Hipodromu'nda gerçekleşti. 4+ yaşlı safkan Arap atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, 1800 metre mesafe üzerinden kum pistte yapıldı.
Koşuyu; Ömer Yardımcı'nın sahibi olduğu, Ö. Ümit Akşen ve Samet Yıldırım tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Eyyüp Yardımcı'nın üstlendiği Dörtnalbeyi (Balıkhan - Yıldırımkız / Karakemal) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı. 7 safkanın katıldığı koşuda ikinciliği, Katıoğlu elde ederken, Ulugöl üçüncü, Bozkara dördüncü ve Bilirkişi isimli safkan da beşinci oldu. Koşunun galibi Dörtnalbeyi için bitiriş derecesi 2.11.88 olurken, farklar 1,5 Boy - 16 Boy - 3,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşu sonrası düzenlenen törende, Merhum M. Reşat Aksoy’un oğlu M. Nabi Aksoy, kazanan safkanın sahibi Ömer Yardımcı’ya ödülünü verdi.
Merhum M. Reşat Aksoy’un torunu Baturhan Aksoy ise kazanan atın jokeyi Ferit Yardımcı’ya plaketini takdim etti.
Kazanan atın antrenörü adına Ömer Yardımcı’ya plaketini Abdulvahap Toprak verdi.
Merhum M. Reşat Aksoy’un oğlu M. Nabi Aksoy,
Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Eyyüp Ege'ye günün anısına bir hediye
verdi. Törene, TYAYSD Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elğaç ile davetliler
de katıldı.
M. Reşat Aksoy
|