Fikret Yüzatlı Koşusu'nu Alihan kazandı Birbirinden önemli yarışların koşulduğu 12 Mayıs Pazar günü İstanbul programında yer alan merhum başkanımız anısına düzenlenen koşu (G3) saat 17.00'de başladı. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşu 1200 metre mesafe üzerinden Veliefendi Hipodromu'nun çim pistinde gerçekleştirildi.
2024 yılı Fikret Yüzatlı Koşusu'nu, Ali Selimoğlu'nun sahibi olduğu Alihan (Agresivo - I Am That Chick / Closing Argument) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazandı. Cengiz Güray yetiştirmesi, Şükrü Çelik'in antrene ettiği 7 yaşındaki doru erkek safkan 10'u Açık koşu zaferi olmak üzere toplamda 16. galibiyetini hanesine yazdırmayı başardı. Yarışı izlemek için tıklayınız. Merhum başkanımızı andığımız koşuda jokeyi Ayhan Kurşun ile start alan Subutai ikinci olurken, Operasyon Vedat Abiş idaresinde üçüncülük elde etti. Jokeyi Mustafa Çiçek ile mücadeleye katılan Vector tabelanın dördüncü basamağında kendisine yer bulurken, Luminary Ahmet Çelik idaresinde beşinci oldu.
Yarışın galibi Alihan için bitiriş derecesi 1.09.10 olurken, farklar 3 Boy - 1/2 Boy - 1 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Ali Selimoğlu'na kupasını merhum Fikret Yüzatlı'nın kızı Mevhibe Andaçlar takdim etti.
Törene Kulübümüz Başkanı
Serdal Adalı, Genel Sekreteri Gülnur Gülerce, Asli Üyeleri Esra Atman ve
Sadrettin R.G. Atığ ile davetliler de katıldı. Fikret Yüzatlı
|