Burhan Karamehmet Koşusu'nun galibi Pitfall oldu 1977 yılında yaşamını yitiren eski başkanlarımızdan merhum Burhan Karamehmet adına koşulan yarışın (G3) startı 12 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda saat 17.30'da verildi. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının boy gösterdiği mücadele 1500 metre mesafe sentetik pistte yapıldı.
2024 yılı Burhan Karamehmet Koşusu'nda, Adil Mert Kaya'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Pitfall (Mendip - Eolion / Distant Relative) jokeyi Vedat Abiş idaresinde pistten galibiyetle ayrıldı. Tezcan Taşar'ın antrenörlüğünü yaptığı doru erkek tay elde ettiği bu birincilik ile birlikte kariyerinin ilk Grup koşu zaferini, toplamda ise 14. startındaki 9. galibiyetini kazanmış oldu. Yarışı izlemek için tıklayınız. 8 safkanın katılımıyla koşulan yarışta jokeyi Mustafa Çiçek ile boy gösteren Perfect Player tabelanın ikinci basamağında kendisine yer bulurken, Güçlübey Efendisi Ali Yıldız idaresinde üçüncülük elde etti. Jokeyi Özcan Yıldırım ile koşuya katılan Dragons Son dördüncü olarak pistten ayrılırken, Comeback Is Real Mertcan Çelik idaresinde beşinci sırada yer aldı.
Yarışın galibi Pitfall için bitiriş derecesi 1.29.97 olurken, farklar Burun - Boyun - 1 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya'ya kupasını merhum Burhan Karamehmet'in yeğeni Neslihan Karamehmet Yılmaz verdi.
Törene Kulübümüz Başkanı
Serdal Adalı, Genel Sekreteri Gülnur Gülerce, Yönetim Kurulu Üyeleri
Hakan Yücetürk ve Kemal Arif Turan, eski başkanlarımızdan Ömer Faruk
Girgin, Kulübümüz Disiplin Kurulu Başkanı M. Doruk Yılmaz, Asli Üyemiz
Sadrettin R.G. Atığ ve davetliler de katıldı. Burhan Karamehmet
|