Ahmet
Cemal Kura Koşusu'nu Kulübümüzün Eski Başkanlarından merhum Ahmet Cemal Kura adına düzenlenen mücadele (G3/D) 9 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda saat 17.30'da gerçekleşti. 3+ yaşlı dişi safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 2200 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.
2024 yılı Ahmet Cemal Kura Koşusu'nu, Mert Ali Karabulut'un sahibi ve Berdan Yerlikaya'nın da yetiştiricisi olduğu General Briella (General Quarters - Smart Angel / Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde kazandı. Erdal Akyavuz'un antrene ettiği 4 yaşındaki kır kısrak bu galibiyetiyle yarış hayatındaki 15'inci birinciliğini elde etmiş oldu.
8 safkanın katıldığı yarışta, Mustafa Çiçek'in bindiği Estimate ikinci olurken, Akın Sözen'le start alan Hard Off Hüsne üçüncü, Özcan Yıldırım ile Splendid dördüncü ve Vedat Abiş'in idaresindeki Pranayama da beşinci oldu. Koşuyu izlemek için tıklayınız. Yarışın galibi General Briella için bitiriş derecesi 2.16.32 olurken, farklar ise 1 Boy - Burun - 1 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi Mert Ali Karabulut'a kupasını, merhum Ahmet Cemal Kura'nın oğlu Mustafa Kura takdim etti.
Törende, merhum Ahmet Cemal Kura'nın torunu Melissa Kura, kazanan safkanın sahibi Mert Ali Karabulut'a ödülünü verdi.
Merhum Ahmet Cemal Kura'nın torunu Alim Cemal Kura, kazanan safkanın antrenörü adına Mert Ali Karabulut'a ödülünü verdi.
Merhum Ahmet Cemal Kura'nın torunu Emil Celal Kura, kazanan safkanın jokeyi Mehmet Akyavuz'a günün anısına ödülünü verdi.
Törene Kulübümüz Genel Sekreteri Gülnur Gülerce, Yönetim Kurulu Üyemiz Alim Melih Kura, Asli Üyelerimiz Yıldırım Gelgin, Yaman Zingal ve Can N. Güven ile davetliler de katıldı. Ahmet Cemal Kura
|