Behzat Ilgaz Koşusu'nu Coward Queen kazandı 1998 yılında kaybettiğimiz merhum atçılarımızdan Behzat Ilgaz'ı andığımız koşu (KV-7/D) 10 Haziran Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromu'nda saat 16.30'da start aldı. 3 yaşlı dişi safkan İngiliz taylarının boy gösterdiği mücadele 2000 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.
2024 yılı Behzat Ilgaz Koşusu'nu, Kayahan Köylü'nün sahibi ve yetiştiricisi olduğu Coward Queen (Papa Clem - Step Sister / Kurtaran) jokeyi Onur Yıldız idaresinde kazandı. Naci Yücel Köylü'nün antrenörlüğünü yaptığı doru tay elde ettiği bu neticeyle birlikte yarış hayatının 4. birinciliğini hanesine yazdırmış oldu. 11 dişi tayın start aldığı mücadelenin ikincisi Beta Orionis olurken, You Live Long üçüncü, Rose Of Roses dördüncü, İsyan Arzum da beşinci olarak pistten ayrıldı.
Koşunun galibi Coward Queen için bitiriş derecesi 2.02.55 olurken, farklar 1,5 Boy - Baş - 1 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.
Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Kayahan Köylü'ye ödülünü merhum Behzat Ilgaz'ın eşi Meral Ilgaz takdim etti.
Törene Bursa Hipodrom Müdürü
Devrim Evcim ve davetliler de katıldı. Behzat Ilgaz
|