Sadun Eşref
Güney Atığ Koşusu'nu 1980 yılında yaşama veda eden Kulübümüzün eski yönetim kurulu başkanlarından merhum Sadun Eşref Güney Atığ anısına koşulan yarış (G3) 7 Temmuz Pazar günü Veliefendi Hipodromu'nda saat 16.30'da başladı. 2 yaşlı safkan İngiliz taylarının boy gösterdiği mücadele 1200 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.
2024 yılı Sadun Eşref Güney Atığ Koşusu'nu, Gülizar Yanık'ın sahibi olduğu Cazator De Osos (Luxor - Rocket Girl / Lion Heart) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı. Tomris Karakartal Özbay yetiştirmesi, Casım Katı'nın antrene ettiği doru erkek tay sergilediği performansla kariyerinin ilk Grup koşu startını galibiyetle noktalamayı başardı. Yarışı izlemek için tıklayınız.
Merhum başkanımızı andığımız yarışa jokeyi Vedat Abiş ile katılan Nart Ateşi tabelanın ikinci basamağında kendisine yer bulurken, Deo Volente Akın Sözen idaresinde üçüncü oldu. Jokeyi Gökhan Kocakaya ile start alan Purosangue pistten dördüncülükle ayrılırken, Pole Star Ayhan Kurşun idaresinde beşincilik elde etti. Koşunun galibi Cazator De Osos için bitiriş derecesi 1.10.96 olurken, farklar 1,5 Boy - 2 Boy - 1 Boy - 5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibesi adına Lami Katı'ya kupasını merhumun gelini Mehtap Atığ takdim etti.
Törene Yönetim Kurulu Üyemiz
Alim Melih Kura, Asli Üyemiz Sadrettin Rüştü Güney Atığ ve davetliler de
katıldı. Sadun E.G. Atığ
|