Özdemir Atman Koşusu'nda galibiyete Giz uzandı Kulübümüzün eski yönetim kurulu başkanlarından merhum Özdemir Atman adına gerçekleştirilen koşu (G3/D) 21 Temmuz Pazar günü Veliefendi Hipodromu'nda saat 17.00'de start aldı.
3 yaşlı dişi safkan İngiliz taylarının güçlerini sınadığı koşu 2100 metre mesafe çim pistte düzenlendi. 2024 yılı Özdemir Atman Koşusu'nda, Gülizar Yanık'ın sahibi olduğu Giz (Run Away And Hide - Şeker Ayşe / Barnato) jokeyi Gökhan Kocakaya ile galibiyete uzandı. Hasan Selçuk Ekinci yetiştirmesi, Casım Katı'nın antrene ettiği kır dişi tay bu sonuçla birlikte 4'ü Grup koşu galibiyeti olmak üzere toplamda 7. birinciliğine uzanmayı başardı.
Yarışı izlemek için tıklayınız. Merhum başkanımızı andığımız koşuda jokeyi Ahmet Çelik ile boy gösteren Flying Spice ikincilik elde ederken, Queen Proteo Ayhan Kurşun idaresinde üçüncü sırada yer aldı. Jokeyi Halis Karataş ile start alan Ohrid İncisi pistten dördüncülükle ayrılırken, Shiroke Selim Kaya idaresinde sıralamanın beşinci basamağında kendisine yer buldu.
Koşunun galibi Giz için bitiriş derecesi 2.09.74 olurken, farklar 2 Boy - 2 Boy - Boyun - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Casım Katı kupasını merhum Özdemir Atman'ın kızı, Kulübümüz Asli Üyesi Esra Atman'ın takdimiyle aldı.
Törene Kulübümüz Genel
Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Selman Taşbek ve
Yüksel Göktürk ile Asli Üyemiz Can N. Güven ve davetliler de katıldı. Özdemir Atman
|