Atilla Özsoy Koşusu'nda galibiyet Anabella'nın oldu Merhum Asli Üyemiz Atilla Özsoy'un anısına bu yıl 11'incisi düzenlenen koşu, 19 Temmuz Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.
3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus çim pistteki 1200 metre mesafeli koşuyu (KV-8) Murat Erşahin'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü ise Hakan Acar'ın üstlendiği Anabella (Kaneko - Sweetest / Byron) jokeyi Akın Sözen'le kazandı. Son startında Zübeyde Hanım Koşusu'nu (G2) üçüncülükle tamamlayan 5 yaşındaki doru kısrak, bugün kariyerinin 12'nci galibiyetini hanesine yazdırdı.
Koşuda ikinciliğe Subutai yerleşirken, Operasyon üçüncülükte, Prince Of Darkness dördüncülükte, Dragons Son da beşincilikte yer aldı. Anabella için bitiriş derecesi 1.09.97 olarak kayıtlara geçti. Farklar ise 1,5 Boy - Boyun - 3,5 Boy - 3,5 Boy şeklinde oluştu.
Yarış sonrası Şeref Tribünü'nde düzenlenen törende, kazanan kısrağın sahibi Murat Erşahin'e kupasını, merhumun torunu Atilla Özsoy takdim etti.
Törene Yönetim Kurulu Üyemiz M. Kerem Alkan ve davetliler de katıldı.
Atilla Özsoy
|