Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu Koşusu'nu Make Me Fly kazandı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 19 Temmuz Cuma gününün bir diğer kupalı mücadelesi de 1981 yılında yaşamını yitirmiş olan merhum Asli Üyemiz Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu'nu andığımız koşu oldu.
2 yaşlı dişi safkan İngiliz taylarının start aldığı çim pistteki 1200 metre mesafeli koşuyu (KV-7/D), Ali Rıza Çelikoğlu'nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu Make Me Fly (Myboycharlie - Magika / Dubawi) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde 1.11.92'lik dereceyle kazandı. Ufuk Bilik antrenesindeki doru dişi tay, 4'üncü startında 2'nci galibiyetine ulaştı. Pole Star isimli safkan tabelanın ikinci basamağında kendine yer bulurken, Mirame üçüncülükte, Dejavu dördüncülükte, Luminous da beşincilikte yer aldı. Farklar ise 1,5 Boy - 1 Boy - 1 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.
Koşunun ardından gerçekleştirilen törende, kazanan tayın sahibi Ali Rıza Çelikoğlu'na kupasını, merhumun torunu Aylin Başoğlu takdim etti.
Şeref Tribünü'ndeki törene Yönetim Kurulu Üyemiz M. Kerem Alkan ve davetliler de katıldı.
Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu
|