M. Necdet Narin Koşusu'nu Altınsima kazandı 2020 yılında aramızdan ayrılan Asli Üyemiz merhum M. Necdet Narin adına koşulan yarış (KV-7) 21 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda saat 16.00'da başladı. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen mücadele 2000 metre mesafe üzerinden yapıldı.
2024 yılı M. Necdet Narin Koşusu'nu, Resul Ünlü'nün sahibi ve yetiştiricisi olduğu Altınsima (Kırdemirkır - Queen Of The Storm / Indigo Red) jokeyi Selim Kaya idaresinde kazandı. Seit Kan'ın antrenörlüğünü üstlendiği 4 yaşındaki doru erkek safkan sergilediği performansla 22 koşuluk uzun bir aranın ardından ilk galibiyetine, toplamda ise 7. birinciliğine imza atmış oldu. Merhum Asli Üyemizi andığımız koşunun ikincisi Jawinger olurken, Sforza Ring üçüncü, Cool Star dördüncü, Kocavezir de beşinci olarak pistten ayrıldı. Koşunun galibi Altınsima için bitiriş derecesi 2.04.81 olurken, farklar 1,5 Boy - 1 Boy - 2 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına Merve Kan'a kupasını merhum M. Necdet Narin'in torunu Mert Sevil verdi.
Törene Kulübümüz Genel
Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Selman Taşbek ve Asli Üyesi
Esra Atman da katıldı. M. Necdet Narin
|